Paralen je všestranným pomocníkem v každé domácnosti a na trhu jej naleznete v mnoha různých provedeních, které mají své ojedinělé schopnosti a zaměření na určitý problém, a to bez lékařského předpisu, což určitě oceníte.

A zde jsou:

Paralen 500

Paralen 500 je jeden z nejvyhledávanějších léků, který je určen na snížení horečky, na bolest při chřipce, nachlazení či na další infekční onemocnění. A nejen to, lze jej použít také na bolesti hlavy, migrény, bolesti kloubů atd.

Paralen 500 není léčivem pouze pro dospělé, pomůže i dětem od 6 let věku.

Myslíte-li si však, že vás tablety vyléčí nebo nahradí případná antibiotika, tak to jste na omylu. Pomůže vám sice při bolestech, vypotíte se při nachlazení nebo zmírní bolesti menstruace, ale je to v podstatě jen doplněk ke správné léčbě, jenž určí ošetřující lékař.

Paralen 500

Paralen 500

Paralen Extra

Paralen Extra oproti Paralenu 500 se liší nejen složením, ale také účelnějším zaměřením proti bolesti, například při bolestech hlavy, zubů, zad, svalů apod. Skvěle pomůže také při příznacích chřipky a jiného infekčního onemocnění.

V čem je tak jedinečný? To je otázka, která vás určitě napadla. Obsahuje totiž kombinaci dvou aktivních látek – paracetamol 500 mg a kofein 65 mg v jedné tabletě. Samotná první látka zmírňuje bolest a sníží tělesnou teplotu, kofein dodává energii, podporuje dýchání a krevní oběh.

Dalším rozdílem oproti prvnímu produktu je, že jej mohou užívat děti až od 12 let, a to jen v případě doporučení lékaře.

Paralen Extra

Paralen Extra

Paralen Grip

Nemáte rádi polykání prášků nebo vám to dělá obtíže? Řešením pro vás může být právě Paralen Grip horký nápoj, jenž je jednoduchý na přípravu a působí na bolest i příznaky infekčních onemocnění.

Paralen Grip je k dispozici v mnoha příchutích, takže si je opravdu z čeho vybrat, stejné je to i u velikosti balení.

Pozorně si přečtěte příbalový leták, protože není vhodný pro každého!

Před zakoupením tohoto horkého nápoje je velmi důležité, abyste se poradili s lékárníkem a pozorně si přečeli příbalové informace. Toto léčivo totiž není určené pro každého. Neměli by jej užívat především těhotné ženy a děti nebo lidé se specifickým onemocněním.

Paralen Grip

Paralen Grip

Paralen pro děti

I když klasický Paralen mohou děti užívat přibližně od 6 let, je lepší pořizovat určený pouze dětem. Na trhu jej naleznete jak v podobě tablet, tak jako čípky nebo suspenze (sirup). Obrovskou výhodou tohoto produktu je podávání dětem již od narození.

Trápí vaší ratolest růst nových zoubků, má po očkování horečku, pokašlává nebo se nachladilo? Věřte, že Paralen pro děti je tím pravým řešením. Ovšem, objeví-li si neobvyklé reakce na lék – alergická reakce, zhoršení stavu atd., okamžitě navštivte ošetřujícího lékaře.

Co se týče dávkování, to vám určí lékař nebo lékárník, avšak by se neměla překračovat dávka 4x/24 hod. To samé platí i v těhotenství.

Paralen pro děti

Paralen pro děti

Je možné se Paralenem otrávit?

Bohužel i tato možnost se může stát. Nebojte se však, že užijete 4 tablety a ihned dojde k otravě. K otravě Paralenem dojde jen tehdy, když si vezmete všechny najednou nebo překročíte výrazným tempem dávkování. V nejhorších případech otravy Paracetamolem, což je hlavní složka tohoto léku,  může dojít až k akutnímu jaternímu selhání, kdy pomůže pouze transplantace. Myslíte si, že jde jen o vyvolání strachu, jste na omylu, některé případy zde již byly.

Kdy Paralen není vhodné užít?

Na tuto otázku je jednoduché odpovědět. Samozřejmě byste jej měli vynechat v případě, že splňujete některá onemocnění uvedené v příbalovém letáku, ale také v žádném případě byste Paralen neměli míchat s alkoholem. Bude to mít  nežádoucí účinky nebo vážné následky na vaše zdraví.

Suma sumárum. Bolí vás nebo vaše dítě něco a nevíte si s tím rady? Vyzkoušejte tohoto skvělého pomocníka. Samozřejmě vše prodiskutujte s ošetřujícím lékařem a přečtěte si příbalový leták, který vám zodpoví veškeré otázky a doporučí dávkování.

Paralen můžete koupit v e-shopu Pilulka.cz   Do obchodu

Paralen – recenze, zkušenosti
5 (100%) 2 hlasů

Máte s Paralenem zkušenosti? Podělte se s námi o své hodnocení v diskuzi pod článkem.