Vůně je velice osobitá záležitost a každého rozvoní jiným způsobem. Nemáte-li dostupnou parfumérii v místě bydliště, tak můžete parfém vybrat na základě vonných složek. Doporučujeme vybírat maximálně ze 3 typů.

Jak vybrat správný parfém?

Komu je vůně určená? Vybrat vhodný parfém není snadná věc, záleží na vkusu každého z nás. Vůně můžeme rozdělit na pánské a dámské. Pánské parfémy obsahují převážně kořeněné složky, které jsou tvrdší a těžší. Kdežto složky vůní pro dámy pozvedávají jejich ženskost. Další preferencí je roční období, kdy chcete parfém používat. Některé se hodí více do zimních měsíců, jiné jsou lehké letní. Mnoho vůní můžeme označit i jako unisex, ty se hodí pro obě pohlaví.

Složky parfémů

Mezi základní složky parfémů patří 3 části – ty obsahují několik vonných složek a esencí. Každá z nich je zastoupena v jiné intenzitě a postupně se uvolňují a vyprchávají. Je proto vhodné parfém otestovat častěji.

  • Hlava – přísady z této části budete cítit jako první a velice rychle odeznívají. Často se jedná o květinové a ovocné vůně.
  • Srdce – tato část udává hlavní vůni parfému a rozvoní se až po několika minutách od nanesení
  • Základ – tyto přísady zůstávají nejdéle vonět, většinou se jedná o pižmo, ambru, vanilku nebo dřevité přísady

Nejoblíbenější parfémy – garance kvality

Aktuálně zlevněné parfémy

Recenze parfémů

Vyzkoušeli jsme za vás nejoblíbenější typy parfémů a sepsali o nich recenze. Vybírat můžete ze značek jako Calvin Klein, Versace, Christian Dior, Giorgio Armani a další.